Оскарження рішень щодо керування транспортного засобу в нетверезому стані.

Звинувачення щодо керування транспортного засобу в нетверезому стані. 

Надаємо комплексні та кваліфіковані Послуги:

  • виїзд адвоката до Клієнта на місце складання протоколу (тільки Київ та околиці) про адміністративне правопорушення;
  • супровід адвокатом Клієнта у закладі охорони здоров’я, під час проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння;
  • ознайомлення з матеріалами справи та вироблення стратегії дій для захисту інтересів Клієнта;
  • підготовка та направлення адвокатських запитів у відповідні органи для отримання необхідної інформації для захисту інтересів Клієнта;
  • участь адвоката у судовому засіданні у справі Клієнта;
  • оскарження протоколу про адміністративне правопорушення в суді першої інстанції;
  • оскарження протоколу про адміністративне правопорушення в суді апеляційної інстанції;

Відповідальність за керування автомобілем в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння

Стаття 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення: «Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

Наряду з статтею 124 (див. оскарження протоколу при дорожньо-транспортній пригоді) Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), розгляд справ, пов’язаних з порушенням статті 130 КУпАП залишаються самими розповсюдженими за частотою розгляду в судах під у справах про адміністративні правопорушення.

Згідно ст. 130 КУпАП особу може бути притягнуто до адміністративної відповідальності, якщо вона:

  • керувала транспортним засобом в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції;
  • передала керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів;
  • відмовилась від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Тобто, за будь-яке (хоча б навіть одне) зі вказаних порушень особа має бути покарана.

Які штрафні санкції за керування авто в нетверезому стані?

Законодавством встановлені такі розміри штрафів, щодо керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції:

  • якщо такі дії вчинені вперше протягом року – штраф у розмірі 10200 гривень з обов’язковим позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 рік;
  • якщо ці дії вчинені повторно (вдруге) протягом року – штраф у розмірі 20400 гривень з обов’язковим позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 роки;
  • якщо особа вже двічі протягом року притягалася до відповідальності за подібні дії – штраф у розмірі 40800 гривень з обов’язковим позбавленням права керування транспортними засобами на строк 10 років з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

Законодавством встановлені такі розміри штрафів, щодо вживання водієм транспортного засобу після ДТП за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого огляду, – штраф у розмірі 20400 гривень або адміністративний арешт на строк 15 діб, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 роки.
Законодавством встановлені такі розміри штрафів, щодо керування, річковими або маломірними суднами судноводіями в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції:

  • штраф у розмірі 2550 гривень або позбавлення права керування всіма видами плавучих засобів на строк від 1 до 3 років, або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин, або адміністративний арешт на строк від 10 до 15 діб;
  • якщо вказані вище дії, вчинені особами, які не мають права керування річковими або маломірними суднами – штраф, в розмірі 2550 гривень або адміністративний арешт на строк від 10 до 15 діб.

Що потрібно знати при складенні протоколу?

Варто зазначити, що для притягнення до відповідальності за ст. 130 КУпАП не має значення, протягом якого часу особа, яка перебуває у стані сп’яніння чи під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, керувала транспортним засобом. Правопорушення вважають закінченим з того моменту, коли останній почав рухатись.
Про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою. Протокол складається у двох примірниках.
У протоколі про адміністративне правопорушення має бути зазначене:

  • дата і місце його складання; посаді, прізвище та по батькові особи, яка склала протокол;
  • відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення);
  • місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення;
  • прізвище, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є;
  • пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності;
  • інші відомості необхідні для вирішення справи.

Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також має бути зазначено в протоколі.

Важливим моментом, на що варто звернути увагу водіям, так це те, що у разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобі або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров’я.
Слід зазначити, що відмова водія від проходження огляду на стан сп’яніння, передбаченого законодавством, тягне за собою ту ж саму відповідальність, що і керування транспортним засобом у стані сп’яніння. Така відмова засвідчується підписами двох свідків на протоколі.

Судове провадження по справах щодо керування автомобілем в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння.

Під час судового розгляду справи, водію варто звертати увагу на правильне дотримання судом процесуального законодавства, щодо розгляду справи.
При розгляді справ даної категорії, варто зважати, що відповідно до п. 27 Постанови Пленуму ВСУ від 23 грудня 2005 року N 14 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» судам слід ураховувати, що відповідальність за ст. 130 КУпАП несуть особи, які керують транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. Стан сп’яніння встановлюють шляхом огляду правопорушника, який проводять згідно з Інструкцією № 1103 «Про затвердження Порядку направлення водіїв транспортного засобу для проведення огляду з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого стану сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду».
Крім всього іншого, під час розгляду справи, суди мають дотримуватися засад Європейської конвенції з прав людини, яка ратифікована Верховною Радою України та практики Європейського суду з прав людини.

водіння, нетверезий, стан, оскарження, штраф, адвокат київ

дивіться також. реорганізація товариства, ліквідація компанії, юридичний супровід купівлі бізнесу.

Наші клієнти