Комплексний супровід купівлі/продажу бізнесу

Це наша основна спеціалізація. Купівля/продаж бізнесу, як правило, одночасно об’єднує корпоративні, адміністративні, земельні, податкові, господарські та трудові правовідносини.
Як зробити так щоб угода пройшла максимум законно і взаємовигідно?

Кілька прийомів:
– укласти попередню угоду, до початку підготовки (в угоді можна врегулювати такі моменти: орієнтовну вартість бізнесу; термін дії договору; термін та порядок проведення покупцем аудиту (Due diligence); передоплату; порядок зниження вартості, в зв’язку з виявленою проблемою; наміри сторін; обов’язок про нерозголошення конфіденційної інформації, і т.д.);
– перевірити інформацію з реєстрів (при необхідності, реєстрів прав власності; реєстрів податкових органів; заборгованості; реєстру судових рішень) і отримати довідки про відсутність заборгованості та про відсутність рішень.

Найкраще, якщо кожну окрему сферу бізнесу перевіряє експерт у своїй області, наприклад: бухгалтерію і податки – аудитор; корпоративне право – корпоративний юрист; адміністративні дозволи та ліцензії – юріст, з відповідними знаннями і досвідом, і т.д.

Якщо всі активи і вся діяльність ведеться через одну юридичну особу – простіше, якщо 2 і більше (як правило в Україні так і роблять з метою оптимізації оподаткування) – складніше.

Звичайно, процедура покупки бізнесу/компанії/виробництва, завжди пов’язана з певною часткою ризику. Для того щоб звести до мінімуму ймовірність покупки «проблемного» активу звертаються до фахівців.

Наші клієнти