Етапи отримання «зеленого» тарифу Україні

  1. Реєстрація юридичної особи. Не є обов’язковим етапом, оскільки, можна використовувати вже існуючу юридичну особу. Для цього необхідно внести до статуту нові види економічної діяльності, які пов’язані з виробництвом і продажем електроенергії. Також можна вести діяльність через фізичну особу-підприємця.
  2. Отримання прав на земельну ділянку. Електрогенеруючі установки можуть бути розміщені лише на земельних ділянках із цільовим призначенням «землі енергетики». Якщо у власності вже є земельна ділянка з іншим цільовим призначення, то його потрібно буде змінити. Також можна взяти земельну ділянку в оренду у приватних осіб або органів державної влади і місцевого самоврядування.
  3. Розробка техніко-економічного обґрунтування. Не є обов’язковою процедурою і може здійснюватись інвестором для внутрішніх цілей. Під час розробки ТЕО слід враховувати вимоги до місцевої складової. ТЕО можна замовити раніше.
  4. Розробка проектної документації на будівництво електростанції. Проектна документація розробляється спеціалізованими проектними організаціями на підставі містобудівних умов і обмежень, технічних умов і завдання на проектування. Якщо електростанція кваліфікується в якості об’єкту будівництва 4-5 категорії складності, то проектна документація обов’язково проходить експертизу на предмет дотримання нормативів з питань санітарного і епідемічного добробуту населення, екології, охорони праці, енергозбереження, пожежної та ін). Даний етап займає від 2-х місяців часу.
  5. Будівництво і введення в експлуатацію електростанції. Всі об’єкти будівництва в Україні законодавством розподілено на 5 груп складності будівництва. Для об’єктів 1-3 і 4-5 встановлено різний правовий режим. Категорія будівництва визначається проектувальником і замовником на етапі розробки проектної документації.
  6. Отримання технічних умов і укладання договору про приєднання до мережі. В залежності від потужності електростанції, визначається установа до якої необхідно звертатися за технічними умовами та договором. Визначеній установі подається пакет документів, склад якого залежить від виду електрогенеруючої  установки.
  7. Розробка проектної документації на приєднання до мережі. Проектну документацію розробляє електропередавальна організація. Виготовлена проектна документація  передається на узгодження  власникові мережі. За його результатами складається технічне рішення  до проектної документації.
  8. Будівництво і введення в експлуатацію електроустановок інженерного забезпечення. Обов’язок будівництва, введення в експлуатацію і підключення електроустановок інженерного забезпечення покладаеться на електропередавальну організацію. Частину вартості всіх робіт буде оплачено за рахунок позики, яка надається власником мережі електропередавальній організації. Позику буде повернуто впродовж 10 років.
  9. Отримання ліцензії на виробництво електроенергії . Для отримання «зеленого» тарифу необхідна ліцензія, яка видається НКРЕ. Для цього подається відповідний пакет документів. Ліцензія видається протягом 30 днів від дня подання документів.  Вартість ліцензії залежить від потужності установки  сплачується одноразово. Також ліцензіат зобов’язаний сплатити поточну вартість ліцензії, яка розраховується НКРЕ в залежності від встановленої потужності і обсягів поставленої електрики і тепла.
  10. Підтвердження української складової. Щоб отримати «зелений» тариф, певна частина обладнання (робіт із будівництва) електростанції повинна мати українське походження. Українське походження підтверджується сертифікатами, що видаються Торгово-промисловою палатою або регіональними торгово-промисловими палатами.
  11. Встановлення зеленого тарифу. Для встановлення «зеленого» тарифу необхідно надати НКРЕ відповідний пакет документів. Процедура отримання рішення про «зелений» тариф є безкоштовною і займе не більше 45 календарних днів від дня подання всіх документів.
  12. Членство в Оптовому ринку електроенергії (ОРЕ). Для отримання членства в ОРЕ необхідно надати Раді ОРЕ відповідний пакет документів. Рішення про прийняття в члени ОРЕ приймається впродовж 30 календарних днів від дня подання документів. Процедура вступу в члени ОРЕ є безкоштовною.
  13. Договір про продаж електроенергії. Договір про продаж електроенергії укладається з ДП «Енергоринок». Після підписання договору, його необхідно передати на узгодження до НКРЕ.
  14. Продаж електроенергії за «зеленим» тарифом.

Наші клієнти