Благодійна організація — юридична особа приватного права, установчі документи якого визначають благодійну діяльність в одній або декількох сферах як основну мету його діяльності.

Порядок здійснення благодійної діяльності та статус благодійних організацій регулюється Законом України «Про благодійну діяльність та благодійні організації».
Благодійна організація може бути створена у формі благодійного товариства, благодійної установи або благодійного фонду.

Благодійне товариство — благодійна організація, створена не менше ніж двома засновниками та діє на підставі статуту.

Благодійна установа — благодійна організація, установчий акт якої визначає активи, які один або кілька засновників передають для досягнення цілей благодійної діяльності за рахунок таких активів та / або доходів від таких активів. Установчий акт благодійної установи може міститися в заповіті. Засновник або засновники благодійної установи не беруть участі в управлінні благодійною організацією. Благодійна організація діє на підставі установчого акту.

Благодійний фонд — благодійна організація, яка діє на підставі статуту, має учасників та управляється учасниками, які не зобов’язані передавати цій організації будь-які активи для досягнення цілей благодійної діяльності. Благодійний фонд може бути створений одним або декількома засновниками. Активи благодійного фонду можуть формуватися учасниками та / або іншими благодійниками.

Засновниками благодійних організацій можуть бути дієздатні фізичні та юридичні особи, крім органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших юридичних осіб публічного права. Засновники благодійних організацій або уповноважені ними особи приймають рішення про створення благодійних організацій, затверджують їх установчі документи та склад органів управління і приймають інші рішення, пов’язані з утворенням і державною реєстрацією благодійних організацій.
Благодійні товариства та благодійні фонди можуть мати, крім засновників, інших учасників, що вступили в їх склад в порядку, встановленому статутами таких благодійних товариств або благодійних фондів.

Термін регістраціі- від 5 робочих днів. Вартість — від 5 000 грн.

Дивіться також Реєстрація громадської організації

Реєстрація змін до статуту благодійної організації. Статут благодійної організації. Як зареєструвати благодійну організацію 2017. Реєстрація благодійної організації 2017.